Zpravodajský přehled za říjen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v říjnu na Boskovicku událo.

Začíná poslední etapa rekonstrukce letního kinaZačíná poslední etapa rekonstrukce letního kina   foto: Marek Osouch

Uplynul první rok od komunálních voleb, po kterých se vedení boskovické radnice ujala koalice ODS + ANO + Sportovci + TOP 09 + Boskováci.

Obchodní válka USA a Číny dopadá na podniky v regionu. Některé z nich zažívají nejistotu, klesající zakázky nebo také propouštění.

Boskovice v příštím roce zvýší poplatek za odpady. Zatím není jasné, o kolik to bude. Zároveň nabídnou úsporu těm, kdo se zapojí do nového motivačního systému nakládání s odpady.

Starosta Jaroslav Dohnálek oznámil, že jedná s majitelem panského dvora o možném odkupu této barokní památky městem.

Do Olomouce se nadále bude z Boskovic jezdit s přestupem. Vedení Boskovic se sice dotazovalo na možnou obnovu přímé linky, ale Olomoucký kraj, který má spojení starosti, o tomto kroku neuvažuje. Nadále tak jediným přímým spojem zůstane nedělní dálková komerční linka společnosti ICOM.

Správa železniční dopravní cesty předpokládá realizaci Boskovické spojky v letech 2023–2024. Ještě loni zazníval termín zahájení konec letošního roku.

Začala poslední etapa rekonstrukce letního kina. Hotová má být v červnu příštího roku.

Otevřela se debata, jestli je kruhový objezd u pošty posunutý směrem k parku před kostelíkem Všech svatých, správným řešením dopravní situace.

Na Bílkově ulici vznikne nové sběrné místo separovaného odpadu.

Nemocnice Boskovice byla organizačním výborem konference Kvalita zdravotní péče a akreditace vyhodnocena jako Absolutní vítěz projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019.

V Senátu se konala konference, která připomněla odkaz boskovického rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka.

Městský kalendář na rok 2020 se bude věnovat proměně zdejší židovské čtvrti za uplynulých přibližně sto let. Obsahovat bude staré dochované fotografie a aktuálně pořízené snímky ze stejných nebo podobných míst.

Blansko opět pronajme síť centrálního zásobování teplem firmě ZT Energy, od které ji před necelým rokem město převzalo s tím, že ji bude provozovat samo.

Letovická neziskovka ELIM dostane od města 1,5 milionu korun, které jí chyběly po veřejné sbírce na nákup bývalé Fabriky. Vznikne zde volnočasový klub pro děti a mládež.

V Lysicích staví novou čističku odpadních vod za 78 milionů korun.

Také v Boskovicích byla připravena veřejná sbírka ke Dni válečných veteránů. Kasičky jsou umístěny v kulturním a komunitním centru Prostor v panském dvoře a v hypermarketu Tesco na Chrudichromské ulici. Od pátku 9. do pondělí 11. listopadu se budou po městě pohybovat dobrovolníci s kasičkami a vlčími máky, které jsou symbolem Dne veteránů.

další zpravodajství