Zpravodajský přehled za květen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v květnu na Boskovicku událo.

Polyfunkční dům na Komenského uliciPolyfunkční dům na Komenského ulici   foto: Tomáš Znamenáček

Skončil nouzový stav, ale stále platí řada opatření proti koronaviru. Na okrese Blansko se během května kumulativní počet nakažených nemocí covid-19 dostal na 35 osob. Z toho 24 se již vyléčilo.

Na odloženém jednání zastupitelstva vedení města představilo plán rozpočtových škrtů za 36 milionů korun kvůli koronakrizi.

Vše směřuje k dohodě města o odkupu pozemků v Červené zahradě a přesunu plánované stavby sportovní haly do tohoto areálu.

Polyfunkční dům na Komenského ulici uspěl v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2019.

Znovu se otevřela mateřská škola, částečně je obnoven provoz základní školy.

Otevřely se městské lázně, a chystá se otevření koupaliště Červenka.

Zrušila či přesunula se řada letních akcí. V obvyklé podobě nebudou ani Husí slavnosti. V Kunštátě s rozhodnutím o Hrnčířském jarmarku zatím vyčkávají.

Městská rada rozhodla o výběru dodavatelů pro několik nových přístrojů do boskovické nemocnice celkem asi za 5 milionů korun.

Druhou etapou bude pokračovat rekonstrukce Milánov, tedy konkrétně vodovodu a dešťové a splaškové kanalizace v ulicích Podlesí a Milánovy. Celkové dokončení stavby se plánuje v roce 2021.

Pokračovat bude oprava silnice v Podhradí.

Město připravuje opravu mostu na Šmelcovně.

Na základě nařízení vlády se odkládá zvýšení nájemného v městských bytech.

Dokončuje se privatizace bytů na Mánesově ulici.

Zastupitelé řešili také dva záměry podnikatele a developera Tomáše Kindermanna: přesunout sídlo firmy na pozemek u Boskovického potoka a vybudovat bytové domy na Legionářské ulici na místě bývalého hřbitova.

V projektu na knihovnu chybí dokončit některé úpravy, poté se rozběhne povolovací proces na stavebním úřadě.

Oprava letního kina se trochu protáhne, ale už v červnu bude možné promítat filmy, jen budou diváci muset přicházet horní cestou.

Zastupitelé souhlasili i s tím, aby děti z Újezda u Boskovic byly zařazeny k přijímání do boskovické mateřské školy.

Rada schválila dotace pro dvě boskovické farnosti: římskokatolickou a evangelickou. Dostanou po 50 tisících na úpravy kostelů, které jsou kulturními památkami.

V platnosti prozatím zůstává rozhodnutí Okresní stomatologické komory o dočasném přerušení organizované zubní lékařské služby první pomoci.

Ve školičce u lázní proběhne oprava elektřiny, celková rekonstrukce budovy se odkládá.

V Letovicích plánují stavbu nového kulturního centra.

další zpravodajství