Zpravodajský přehled za březen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v březnu na Boskovicku událo.

Vyhlášení nejlepších boskovických sportovců roku 2018Vyhlášení nejlepších boskovických sportovců roku 2018   foto: Monika Šindelková

Boskovice si připomněly transport zdejších židů do koncentračních táborů v březnu 1942. Muzeum při té příležitosti vydalo knihu o posledním boskovickém rabínu Yeshekelu Isidorovi Reichovi. Na svého otce v knize vzpomíná Eva Morris.

Vedení města chce zpracovat novou urbanistickou studii na řešení areálu v Červené zahradě.

Nákladní automobily nad 6 tun už nebudou parkovat na parkovištích na Mánesově ani na Dukelské. Nově budou moci využít pouze placeného parkování v areálu firmy BODOS.

Město si nechá vypracovat novou studii Dopravní řešení a analýza průjezdnosti městem Boskovice.

Stavba Centra polytechnické výchovy probíhá podle harmonogramu. Stát ale ani začátkem března nezačal posílat finance ze schválené dotace.

Očekává se další zdržení stavby Boskovické spojky. Kraj a SŽDC také nechtějí slyšet o vybudování mimoúrovňového křížení u hotelu Slavia.

V Boskovicích jednal Svazek obcí pro výstavbu R43.

Téměř šest miliard korun výnosů měly oslovené boskovické průmyslové podniky v minulém roce. Firmy se neustále rozšiřují.

Městské Služby připravily od dubna novinku – jednotnou permanentní vstupenku pro v lázně, saunu, na koupaliště i na zimní stadion.

Byli vyhlášeni nejlepší sportovci Boskovic za rok 2018.

Hokejisté Boskovic potřetí v řadě titul vítězů krajské ligy nezískají. Ve čtvrtfinále vypadli s Velkým Meziříčím.

Deset let oslavila Boskovická televize BTV.

Zemřel boskovický rodák, zpěvák, hudebník a showman Daniel Nekonečný.

Na zámku v Lysicích zpřístupnili nově zrestaurovanou salu terrenu.

Jihomoravský kraj ustoupil od záměru vybudovat dva domy chráněného bydlení ve Svitávce.

Průměrný důchod na okrese Blansko činí 13 095 korun. U mužů je to 14 306 korun, u žen 11 955 korun.

Ohlasy uspěly v soudním sporu s boskovickou nemocnicí – ta musí respektovat, že se na ni vztahuje zákon číslo 106 o svobodném přístupu k informacím.

další zpravodajství