Zpravodajský přehled za únor

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v únoru na Boskovicku událo.

Centrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů na SŠ André CitroënaCentrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů na SŠ André Citroëna   foto: Jaroslav Parma

Vedení města završilo pověstných sto dnů ve funkci, ale nakonec až na konci února vydalo programové prohlášení nové rady.

Ve funkci jednatele boskovické nemocnice skončí Miloš Janeček. Nemocnici dočasně povede dosavadní náměstek Dan Štěpánský, v červnu se uskuteční výběrové řízení na nového jednatele.

Město má problémy se stavbou polytechnického centra. Hrozí krácení dotace, peníze z dotačního titulu neproudí, a proto si radnice bere revolvingový úvěr.

Boskovice mají také úvěrový rámec, v rámci kterého mohou v příštích pěti letech čerpat výhodný úvěr 120 milionů korun.

V rámci rozpočtového opatření zastupitelé navýšili finanční prostředky na investice.

V dotačním titulu pro sportovce zastupitelé rozdělili více než 4,3 milionu korun.

Nový chodník povede od konce města do Pilského údolí.

Připravuje se nový systém odpadového hospodářství. V části města se bude již brzy testovat pilotní model door-to-door.

V horní části náměstí budou pokračovat farmářské trhy, zajišťovat je bude nový provozovatel.

Rekonstrukce letního kina by mohla pokračovat už letos – město pokročilo ve vyjednávání o možnosti pokácet čtyři stromy, které stavbě brání a na které se vztahuje ochranná lhůta.

Opoziční zastupitelé i občané si stěžují na stav cesty, která sloužila jako objížďka při uzavírce Dukelské ulice, a také na stav chodníků na ulicích Ludvíha Vojtěcha a Gagarinova.

Dále se jedná o místech pro stavbu sportovní haly. Sušilova, nebo Hybešova? Město jednalo také s obyvateli sousedícími s lokalitou na Hybešově.

Střední škola André Citroëna představila nové Centrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů za téměř 50 milionů korun.

Na gymnáziu proběhl 30. ročník Salonu. Přehlídka studentské tvořivosti měla tentokrát téma Osobnost, příští bude pořádat sexta s tématem Nadpřirozeno.

V muzeu zahájili výstavu Kouzlo větrných mlýnů.

Byli vyhlášeni nejlepší sportovci okresu Blansko.

Představitelé Hrádkova usilují o přestavbu osadního domu.

Ve Svitávce se občané vzbouřili proti záměru kraje postavit zde dva domy pro chráněné bydlení klientů z velkoopatovického Paprsku. Po měnících se postojích obecní rady a napjaté besedě s veřejností není jisté, jestli kraj od záměru neustoupí.

Velenovská škola bude mít novou zahradu a přírodní učebnu.

další zpravodajství