Zpravodajský přehled za listopad

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v listopadu na Boskovicku událo.

Nová lávka na DukelskéNová lávka na Dukelské   foto: Jaroslav Parma

U památníku obětí totalitních režimů pod kostelem si občané připomněli svátek 17. listopadu.

Vedení města připravuje rozpočet na rok 2019. Schvalovat ho bude zastupitelstvo 18. prosince.

Boskovická radnice chce na příští rok cenu tepla z centrálních kotelen vyrovnat s jinými zdroji. Tisícovka domácností odebírajících teplo z centrálního zásobování teplem se může těšit na to, že od příštího roku nebude platit více než ty, kde mají vlastní kotel.

V lokalitě Dolinky u sběrného dvora bylo vysazeno 50 ovocných stromů. Švestky, třešně, višně, ryngle a hrušně budou plnit funkci krajinotvornou i produkční.

Příprava projektu na stavbu nové knihovny podle návrhu architekta Zdeňka Fránka se v první fázi opozdila, projekt pro územní řízení se přepracovává na základě připomínek stavebního úřadu, musí se snížit výška budovy. Kromě toho se vedení města zabývá přeřešením vnitřního uspořádání budovy.

Ve vedení města také pokračují debaty a jednání o sportovní hale. Místostarosta Lukáš Holík vstoupil do jednání s Jihomoravským krajem ohledně pozemků u takzvané Národohospodářské školy na Hybešově ulici.

Jihomoravský kraj věnuje provozní příspěvek pro nemocnici ve výši jednoho milionu korun ještě na letošní rok.

Na své místo byla usazena nová lávka pro pěší na ulici Dukelská.

Po zprůjezdnění ulice Dukelská by dosavadní objížďka od ulic Gagarinova a Ludvíka Vojtěcha okolo Kamenice ke Šmelcovně měla být nadále průjezdná bez omezení.

Nová městská rada ustavila své poradní orgány – komise. Chybí mezi nimi komise kulturní.

Nové vedení města zrušilo plány svých předchůdců na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci parku u zámeckého skleníku. V nejbližší době se tak s obnovou parku nepočítá.

Nemocnice vyhlásila výběrové řízení na pozici primáře gynekologicko-porodnického oddělení. Jeho post je dlouhodobě spjat s lékařem Janem Machačem. Ten plánuje v nemocnici zůstat, ale na nižší pozici. Lákáním na post primáře chtějí do Boskovic získat nové posily.

Areál bývalého oděvního učiliště na Havlíčkově ulici v Boskovicích chce Jihomoravský kraj prodat společnosti NWD Group a. s. za dohodnutou kupní cenu 15 milionů korun.

Poplatek za odpad zůstane pro občany v příštím roce stejný – 550 korun.

Na čtyřech vybraných místech v Boskovicích se objeví polopodzemní kontejnery na odpad.

Město Boskovice vydalo na rok 2019 stolní týdenní kalendář nazvaný Boskovice – město, kde to opravdu žije.

Poslední den v roce bude boskovický městský úřad uzavřen.

Muzeum regionu Boskovicka vydalo novou knihu Hradiště nad Okluky a jeho objevitelé – Keltské oppidum Staré Hradisko a sbírka muzea v Boskovicích.

Letní kino Boskovice bylo letos nejnavštěvovanějším placeným letním kinem u nás. Přitom nemá ani vlastní digitální projektor.

Boskovice pořádaly Mistrovství republiky ve šprtci.

Na celostátní hudební soutěži Brána uspěly skupiny Ňufáci a Pružiny.

Lhota Rapotina zvítězila v anketě o největší výtluky na silnicích.

Cenu Czech Press Foto za celoživotní přínos ve fotografii získal boskovický rodák s kořeny ve Valchově Josef Koudelka.


Provoz novin vyžaduje hodně práce a peněz. Ohlasy už pátým rokem dotujeme z vlastní kapsy, protože v nich vidíme smysl a možnost zlepšit život v našem regionu. Našli jsme dostatek čtenářů, kteří mají o naše texty zájem, ale zatím jen málo těch, kteří by nám přispěli finančně. Navzdory tomu ale nechceme naše texty uzamykat jen pro platící, záleží nám na tom, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů. Jestli nás rádi čtete, zvažte prosím pořízení předplatného. Bez dostatečného počtu platících čtenářů zanikneme.

další zpravodajství