Zpravodajský přehled za srpen

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v srpnu na Boskovicku událo.

Přístavba mateřské školy na Bílkově uliciPřístavba mateřské školy na Bílkově ulici   foto: Tomáš Trumpeš

Byly zveřejněny kandidátní listiny pro letošní komunální volby.

V Boskovicích půjdou strany do voleb pod těmito čísly: 1 – Česká strana sociálně demokratická, 2 – STAN a Sportovci Boskovice, 3 – Občanská demokratická strana, 4 – Volba pro Boskovice s podporou TOP 09, 5 – ANO 2011, 6 – Česká pirátská strana, 7 – Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, 8 – Komunistická strana Čech a Moravy, 9 – Sdružení nestraníků, 10 – Boskováci

Boskovice si připomněly výročí 50 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Na Plačkově ulici byly na domě, ve kterém je minigalerie Zwicker, odhaleny pamětní desky připomínající oběti okupace a totalitních režimů.

Boskovická nemocnice řešila problém s provozovatelem důležitého informačního systému, jehož dodavatel oznámil, že ukončí jeho podporu. Firma však nakonec systém prodala do nových rukou a běh stávajícího systému může pokračovat.

Byla slavnostně otevřena přístavba mateřské školy na Bílkově ulici.

Vyjednávání o nákupu pozemků po bývalém lihovaru a hotelu Velen spějí k dohodě. Otázkou stále zůstává, jestli bude o nákupu rozhodovat ještě stávající zastupitelstvo.

Nově byly zahájeny komentované prohlídky kostela Sv. Jakuba staršího.

Hluboké lomy na cihlářskou hlínu mezi Chrudichromskou a Dřevařskou ulicí budou brzy srovnané s okolím. Polovina už se zasypává, poslední část by se měla začít zavážet příští nebo přespříští rok.

Jihomoravský kraj nakonec prodává areál bývalého oděvního učiliště v Havlíčkově ulici.

Svitávka a Kuřim otevírají nové sportovní haly. Tu ve Svitávce postavili za dva roky.

Boskovice hostily Jihomoravské dožínky. Akci za milion korun z veřejných rozpočtů (konkrétně Jihomoravského kraje) nepřálo počasí.

Majitel kamenolomu ve Lhotě Rapotině chce přesunout provoz blíž k obci. Občané nesouhlasí, krajský odbor životního prostředí však ano.

další zpravodajství