Zpravodajský přehled za červenec

Výběr nejdůležitějších událostí uplynulého měsíce v Boskovicích a okolí podle redakce Ohlasů. Přečtěte si stručný zpravodajský přehled toho nejpodstatnějšího, co se v červenci na Boskovicku událo.

Nová náves v MladkověNová náves v Mladkově   foto: Jaroslav Parma

V Boskovicích bude v říjnových komunálních volbách kandidovat celkem 10 politických uskupení. Konkrétní podoba kandidátek bude oficiálně zveřejněna až za dva tři týdny, nyní mají strany ještě možnost dělat změny a opravit případné chyby, na které je upozorní úřad.

Podle informací Ohlasů by se tedy voleb měly zúčastnit následující subjekty: ČSSD s lídryní Hanou Nedomovou, ANO s lídrem Lukášem Holíkem, KDU-ČSL s lídryní Dagmar Hamalovou, ODS s lídrem Jaroslavem Dohnálkem, Volba pro Boskovice s podporou TOP 09 s lídrem Pavlem Vlachem, STAN a Sportovci s lídrem Radkem Mazáčem, KSČM s lídrem Vladimírem Farským, Piráti s lídrem Radkem Šamšulou, Boskováci s lídrem Michalem Staňkem a Nestraníci s lídrem Vladimírem Jakubcem.

Předvolební kampaň odstartovala v Boskovickém zpravodaji.

Kvůli suchu zakázali úředníci odběr vody z místních toků.

Mezi Velkými Opatovicemi a Boskovicemi nebudou celý srpen jezdit vlaky. Po dobu výluky budou nahrazeny autobusovou dopravou.

Jako nereálný projekt vypadá stále víc obchvat Boskovic ve směru na Jevíčko. Záměr mimo jiné nezískal souhlasné stanovisko Jihomoravského kraje. Ten Boskovicím doporučuje vyčkat na stavbu D43.

Podrobnější výsledky svého hospodaření prezentovala boskovická nemocnice.

V boskovicích probíhá poměrně masivní výstavba bytových domů. Spočítali jsme, že přibude přes 400 bytů.

Senát souhlasil s peticí za výstavbu D43, kterou předložila senátorka Jaromíra Vítková, a schválil navrhovaná usnesení – mimo jiné žádá zařadit stavbu mezi prioritní dopravní stavby České republiky.

Opravy se dočkala náves v Mladkově, kde v sobotu 8. září proběhne oslava 600 let od první písemné zmínky o obci.

V letním kině zazpíval Karel Gott.

další zpravodajství