Online ze zastupitelstva: Definitivně rozhodnuto, hala na Slovákově nebude

Finální rozhodnutí boskovického zastupitelstva proběhlo dle očekávání: sportovní hala na Slovákově ulici nebude. Zastupitelé potvrdili svým rozhodnutím deklarovaný postoj městské rady a stavbu na Slovákově ukončili.

výsledky hlasování

Pro ukončení stavby hlasovali přítomní koaliční zastupitelé, které navíc doplnili ještě komunisté. Proti byli opoziční zastupitelé z ODS, sdružení Sportovců a Dominik Božek z TOP 09. Zdrželi se zbývající členové TOP 09, viz foto výsledku hlasování. Zbývající zastupitelé Jaroslav Dohnálek z ODS a Ladislav Topinka z KSČM nebyli na zastupitelstvu přítomni.

Samotnému hlasování předcházela více než hodinu a půl trvající debata, která však nepřinesla žádné nové informace a argumenty k těm, co zazněly v poslední době jak od opozice, tak od reprezentantů vládnoucí koalice.

Součástí rozhodnutí zastupitelstva o zrušení stavby na Slovákově je rovněž závazek pro vedení města, aby do 8. prosince zpracovalo návrh nové lokality a do konce volebního období započalo se stavbou.


Provoz novin vyžaduje hodně práce a peněz. Ohlasy už pátým rokem dotujeme z vlastní kapsy, protože v nich vidíme smysl a možnost zlepšit život v našem regionu. Našli jsme dostatek čtenářů, kteří mají o naše texty zájem, ale zatím jen málo těch, kteří by nám přispěli finančně. Navzdory tomu ale nechceme naše texty uzamykat jen pro platící, záleží nám na tom, aby se dostaly k co největšímu počtu čtenářů. Jestli nás rádi čtete, zvažte prosím pořízení předplatného. Bez dostatečného počtu platících čtenářů zanikneme.

další zpravodajství